VÁŠ ENDLESS POOL: PLAVÁNÍ A MNOHEM VÍCE…

PLAVÁNÍ: SKVĚLÝ POHYB

Jen málo kondičního cvičení může soutěžit s plaváním a jeho přínosem pro kardiovaskulární systém a svaly kolem páteře. Plavání posiluje více svalových skupin najednou tak, jako téměř žádné jiné formy cvičení. Je to tedy jedna z nejefektivnějších činností. Při plavání spalujete tolik kalorií, jako při jiných aerobních sportech, a to bez rizika poranění svalů, kostí, šlach a kloubů, která jsou způsobena napínáním a neustálými nárazy. Plavání v bazénu Endless Pool je činnost, kterou si můžete vychutnávat celý rok.

REHABILITACE A TERAPIE

Terapie ve vodě urychluje uzdravování. V bazénu mohou zranění lidé cvičit s větším rozsahem pohybu bez nebezpečí zranění nebo obnovení zranění starého. Samotná aktivita podporuje rychlejší pohyb krve v místě zranění, takže se poranění rychleji hojí. Tlak vody minimalizuje otoky. Vodní terapie v bazénu Endless Pool je přínosná pro lidi s chronickými bolestmi svalů nebo kloubů, artritidou, roztroušenou sklerózou a pacienty s ortopedickými disfunkcemi. Mnoho majitelů bazénu Endless Pool se po transplantaci kyčelního nebo kolenního kloubu uzdravilo mnohem rychleji, díky bazénu, který měli doma.

CVIČENÍ VE VODĚ

Nemusíte být plavec, abyste čerpali výhody z bazénu Endless Pool. Cvičení ve vodě je vhodné pro každý věk a nezáleží na schopnostech ani fyzických dispozicích. Pokud máte rádi konkrétní sport, můžete ve vodě trénovat pohyby s tímto sportem spojené. Například běžci mohou běhat, fotbalisté kopat a tenisté trénovat forehand a backhand s odporem vody. Je to skvělý způsob, jak zvětšit svou sílu!

TRÉNINK

Bazén Endless Pool je pro trénující triatlonisty jedničkou mezi domácími bazény. Atleti mohou sledovat svůj plavecký záběr ve volitelném zrcadle na dně, které jim umožňuje opravit a zdokonalit techniku. Silný proud poskytuje optimální prostředí pro trénink. S bazénem Endless Pool si vytížení triatlonisté a náruživý plavci mohou užívat výhodu plavání doma, podle vlastního rozvrhu.

…A ZÁBAVA

V bazénu Endless Pool může samozřejmě plavat celá rodina. Děti budou nadšené z plavání a hraní si v proudu…dokonce i psí domácí mazlíček se v bazénu vykoupal. Endless Pool může pomoci vaší rodině zůstat fit a bavit se…společně.

UMÍSTĚNÍ VAŠEHO BAZÉNU ENDLESS POOL. MOŽNOSTÍ JE NEKONEČNĚ MNOHO…

Bazén Original Endless Pool je volněstojící modulární jednotka, která může být postavena  uvnitř nebo venku, plně nadzemní či  částečně nebo úplně zapuštěna do terasy. Všechny díly bez problémů projdou dveřmi  i po schodech. V místech s chladnějším podnebím se bazén většinou sestavuje v již existující místnosti v přízemí nebo v prostorách sklepa. V teplejším podnebí se bazén může umístit na zahrádce nebo terase.

Abyste si Endless mohli začít užívat co nejdříve, můžete si vybrat relativně snadnou instalaci na zahrádce nebo dokonce ve sklepě či garáži. Náš profesionální tým Vám může pomoci s rozhodnutím, kam nejlépe bazén umístit.

JAK VÁŠ ENDLESS POOL FUNGUJE

Srdcem každého plavacího zařízení Endless Pool je malý, ale výkonný hydraulický vodní motor, který pohání vrtuli o průměru 40,6 cm, umístěný v přední části bazénu, uvnitř ochranného pouzdra. Vrtule vytlačí až 22 700 litrů vody za minutu přes mřížku, která vodu narovnává a uhlazuje. Výsledkem je proud podobný říčnímu, jehož rychlost, od pomalé až po závodní tempo, je možno přizpůsobit dálkovým ovladačem. Plavecký proud Bazénu Endless Pool je mnohem silnější než proudy v tryskových bazénech. Tryskové bazény pumpují pouze několik litrů vody za minutu přes vysokotlakové trysky. Proud je pak otáčivý a i přes použití více trysek velmi úzký.. Naopak všechny výrobky Endless Pool jsou vybaveny naším vlastním patentovaným systémem, který vytváří ideálně široký, hluboký, neotáčivý proud na plavání, jež je zároveň širší než vaše tělo a hlubší než plavecké tempo. Netvoří se v něm vlny ani bubliny, což je výborné jak pro samotné plavání, tak i pro cvičení a fyzioterapii. Výrazně předčí ostatní protiproudy. Využijte našeho testovacího centra!